Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.Wirtualny spacerStrona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Brak wtyczki Adobe Flash Player.
Pobierz wtyczkę ze strony Adobe.


Licznik odwiedzin


1220563
dzisiaj
wczoraj
w tym tygodniu
w tym miesiącu
od początku
493
660
493
9587
1220563

Your IP: 54.80.93.19
Server Time: 2018-08-19 21:03:45


Koszykarki z Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza w Świerzowej Polskiej mistrzem powiatu

 Finał okazał się o wiele trudniejszym pojedynkiem. Po pierwszej kwarcie i obronie strefowej „2:3" nasza drużyna przegrywała 2 do 5 i wyglądało, że raczej nie mamy szans w tym pojedynku. Jednak wiara w sukces, odpowiednia motywacja i zmiana taktyki w drugiej kwarcie i przejście do obrony strefą 2:2 i kryciu jednej z zawodniczek Rymanowa na całym boisku zaczęły przynosić skutek. Nasza drużyna wyszła na prowadzenie 15:13 a do końca meczu pozostały 24 sekundy. Jak widać końcówka była bardzo emocjonująca i celny rzut Izy B. na 4 sekundy przed końcem dał nam prowadzenie 17:13. Drużyna z Rymanowa posiadała jeszcze piłkę ale już nie zdołała nic zrobić a nasze zawodniczki zaczęły fetować zwycięstwo i awans do zawodów rejonowych. Jest to historyczny sukces bowiem pierwszy raz w historii naszej szkoły w koszykówce uzyskaliśmy awans do zawodów tej rangi. Kluczem do sukcesu było niewiarygodne zaangażowanie zawodniczek w grę w obronie oraz dokładne zrealizowanie założonej taktyki przedmeczowej.

Gimnazjum im. Ignacego Łukasiewicza w Świerzowej Polskiej reprezentowały: Iza Barsznica (kapitan zespołu), Magda Szczur, Kinga Krzanowska, Aleksandra Pilch, Katarzyna Pęcak, Wiktoria Polak, Anna Rysz, Natalia Drużba, Aleksandra Korecka, Karina Kustroń, Patrycja Polak, Joanna Wityńska. Opiekunem zespołu jest Grzegorz Węgrzynowski.

Zawody rejonowe odbędą się 19 grudnia w hali PWSZ w Turaszówce.

Zawody powiatowe w koszykówce


Best Joomla Hosting | By Free Wordpress Themes