1097931

Your IP: 54.92.197.82
Server Time: 2018-02-21 12:19:34

Gminna Gimnazjada w piłce siatkowej

11 lutego 2011 r. w sali gimnastycznej w Szczepańcowej odbyła się gminna Gimnazjada w piłce siatkowej w kategorii chłopców i dziewcząt. W zawodach wystąpili reprezentanci i reprezentantki trzech szkół: gospodarz imprezy Gimnazjum Świerzowa Polska, Gimnazjum Zręcin i Gimnazjum Kopytowa. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym", a mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów do 25 punktów, przy remisie decydował trzeci set do 15 punktów. Najpierw odbyły się mecze w kategorii chłopców i już pierwszy mecz dostarczył dużą dawkę emocji. W pojedynku tym spotkały się drużyny z Zręcina i z Świerzowej Polskiej. W pierwszym secie po dramatycznej końcówce zwyciężyła drużyna z Zręcina 26:24. Drugi set to dominacja uczniów z Świerzowej Polskiej i zwycięstwo 25:10, a trzeci set to znowu wyrównana walka i minimalne zwycięstwo Gimnazjum z Świerzowej Polskiej 15:13.

W pozostałych pojedynkach:

Świerzowa P. – Kopytowa 2:0 (25:12, 25:17)

Zręcin – Kopytowa 2:1 (25:20, 22:25, 15:12)

Tabela końcowa Gimnazjady w kategorii chłopców:

1 miejsce – Gimnazjum Świerzowa Polska 5 pkt

2 miejsce – Gimnazjum Zręcin 3 pkt

3 miejsce – Gimnazjum Kopytowa 1 pkt

W drużynie zwycięzców wystąpili: Bartek Kurdziel, Kamil Bonczar, Jakub Szydło, Paweł Biały, Kamil Wojciechowski, Kamil Trybus, Mateusz Król, Jakub Szczur, Piotr Pilch, Maciej Nizianty i Roland Liberacki. Drużyna osłabiona byłą brakiem dwóch zawodników Kamila Bobusi i Adriana Kuźniarowicza. Opiekunem zespołu jest Grzegorz Węgrzynowski. Po rozegraniu wyżej wymienionych pojedynków odbyły się zawody w kategorii dziewcząt, które zostały rozegrane takim samym systemem jak w kategorii chłopców, zmieniła się jedynie kolejność rozgrywanych pojedynków. W kategorii dziewcząt zawody zdominowały zawodniczki z Gimnazjum w Świerzowej Polskiej, które obydwa swoje pojedynki wygrały w stosunku 2:0.

A oto dokładne wyniki rozegranych spotkań:

Kopytowa – Zręcin 0:2 (9:25, 15:25)

Kopytowa – Świerzowa P. 0:2 (18:25, 12:25)

Zręcin – Świerzowa P. 0:2 (18:25, 14:25)

Tabela końcowa Gimnazjady w kategorii dziewcząt:

1 miejsce – Gimnazjum Świerzowa Polska 6 pkt

3 miejsce – Gimnazjum Kopytowa 0 pkt

W drużynie dziewcząt reprezentujących Gimnazjum w Świerzowej Polskiej wystąpiły: Dominika Prętnik, Iza Barsznica, Anna Korecka, Daria Dudek, Magda Szczur, Paulina Dobrzańska, Anita Matelowska, Klaudia Mazur, Joanna Wityńska, Karolina Guzik. Drużyna osłabiona była brakiem kontuzjowanej Klaudii Pęcak. Opiekunem zespołu jest Piotr Drozd.

Gratulujemy sukcesu obu drużynom i życzymy powodzenia w zawodach powiatowych, które odbędą się w Dukli, 28 lutego w kategorii chłopców i 1 marca w kategorii dziewcząt.