Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.Wirtualny spacerStrona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Brak wtyczki Adobe Flash Player.
Pobierz wtyczkę ze strony Adobe.


Licznik odwiedzin


1220576
dzisiaj
wczoraj
w tym tygodniu
w tym miesiącu
od początku
506
660
506
9600
1220576

Your IP: 54.80.93.19
Server Time: 2018-08-19 21:04:23


Aktualności

Podsumowanie Konkursu Języka Angielskiego „The Big Challenge”

Dnia 4 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego w ciekawiej formie on-line - The Big Challenge. To już trzeci raz kiedy nasi uczniowie brali udział w konkursie języka angielskiego w tej formie.


The Big Challenge jest międzynarodowym konkursem języka angielskiego, adresowanym do uczniów w wieku 12 – 16 lat. Konkurs powstał we Francji w 1999 roku, z inicjatywy grupy nauczycieli. Jego głównym celem jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez zabawę. The Big Challenge odbywa się raz w roku w kilku krajach w Europie. W 2016 roku w konkursie wzięło udział blisko 640 000 uczniów z Francji, Niemiec, Austrii, Hiszpanii, Belgii, Włoch, Holandii i Skandynawii. W Polsce udział wzięło blisko 12000 uczniów, a w województwie podkarpackim 1085. Partnerami konkursu są Oxford University Press, European Language Label oraz Cambridge English Language Assessment, ponadto konkurs został również objęty patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.


W konkursie wzięło udział 45 uczniów z klas I, II i III. Ze względu na dużą ilość chętnych konkurs odbył się w dwóch turach. Uczniowie otrzymali adres platformy internetowej, na której odbywał się konkurs oraz kod dostępu. Następnie po zalogowani, uzupełnili swoje dane i rozpoczęli zmaganie w konkursie na swoim poziomie językowym. Konkurs trwał 45 minut po upływie, których sesja została zamykana. Uczniowie udzielali odpowiedzi na 45 pytań o wzrastającym stopniu trudności. Pytania w dużym stopniu dotyczyły kultury krajów anglojęzycznych, ale także słownictwa oraz gramatyki. Na ekranach monitorów pojawiały się materiały wizualne czasami wzbogacone o nagrania audio. Do tego celu uczniowie korzystali z słuchawek. Wszyscy uczniowie, czasami po drobnych perypetiach, ukończyli konkurs w wyznaczonym czasie i odpowiedzieli na wszystkie pytania. Po zakończeniu konkursu uczniowie podawali swój email, na który otrzymali wyniki swoich zmagań.

Szkoła otrzymała oficjalne wyniki z wyszczególnieniem wyników w swojej szkole, województwie oraz w Polsce. Ponadto uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody dodatkowe. Najlepsi uczniowie w regionie oraz w kraju otrzymają medale oraz inne nagrody. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobre wyniki na każdej kategorii. W kategorii klas III najlepiej spisali się Kamil Krzaowski oraz Tomasz Drobek, którzy zajęli kolejno 52 oraz 64 miejsca w województwie na 222 uczniów. W kategorii klas drugich najlepiej wypadli Kinga Półchłopek oraz Wiktor Drzyzga zajmując kolejno 45 oraz 47 miejsca w województwie na 248 uczniów. Jednak zdecydowanie najlepiej poradzili sobie uczniowie klas I i są to Emilia Tomoń, która zajęła 11 miejsce, a Kordian Dąbrowski i Julia Majkut zajęli kolejno 12 oraz 15 miejsca w województwie na 247 uczniów. Wręczenie nagród miało miejsce podczas Dnia Języków Obcych w naszej szkole.

Po ogłoszeniu wyników, każdy uczeń może samodzielnie wydrukować ze swojego konta The Big Challenge imienny OFICJALNY CERTYFIKAT, wraz z uzyskanymi wynikami we wszystkich trzech klasyfikacjach. Zaświadczenie jest oficjalnym dokumentem The Big Challenge, potwierdzającym poziom językowy ucznia oraz uzyskany wynik w województwie i w kraju. Wyniki konkursu liczą się podczas rekrutacji do szkół ponad gimnazjalnych.

Cieszymy się z tak licznego udziału naszych uczniów w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.


Best Joomla Hosting | By Free Wordpress Themes