Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.Wirtualny spacerStrona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.

Brak wtyczki Adobe Flash Player.
Pobierz wtyczkę ze strony Adobe.


Licznik odwiedzin


1220599
dzisiaj
wczoraj
w tym tygodniu
w tym miesiącu
od początku
529
660
529
9623
1220599

Your IP: 54.80.93.19
Server Time: 2018-08-19 21:05:22


Aktualności

VII zawody o Puchar Dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.

31 stycznia 217 r. nasza szkoła wzięła udział w konkursie pierwszej pomocy. Uczestnicy zaczęli od udziału w teście wiedzy, następnie sprawdzili swoje umiejętności praktyczne, udzielając pomocy poszkodowanym w trzech scenkach.

Pierwsza z nich to wybuch w pustostanie, gdzie znajdowały się dwie poszkodowane kobiety, jedna z nich w ciąży. Druga scenka odbywała się na basenie gdzie kobieta po wyjściu z sauny wskoczyła do basenu, szybko z niego wychodząc nagle osunęła się na ziemię. Trzecia ze scenek to przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i użycie defibrylatora AED na fantomie.

Zawody odbywały się w Zespole Krytych Pływalni w Turaszówce. Wszystkie drużyny poradziły sobie świetnie. Sędziowie na koniec podsumowali każdą ze scenek, tłumacząc gdzie najczęściej młodzież popełniała błędy. W zawodach chodzi przede wszystkim o naukę i o to by umiejętności udzielania pierwszej pomocy zostały w młodym człowieku już na zawsze.
I miejsce zdobyło Gimnazjum w Świerzowej Polskiej
II miejsce Katolickie Gimnazjum w Krośnie
III miejsce Gimnazjum w Lubatówce.
Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Dziadosz, Weronika Matelowska i Agnieszka Socha. Drużynę przygotowali: pan Piotr Drozd i pani Renata Janocha.

źródło foto: www.krosno112.pl


Best Joomla Hosting | By Free Wordpress Themes